23.04.2024

Kolejna edycja konferencji Rachunkowość i Finanse. Teoria i praktyka 2024

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2024, gdzie tegoroczna edycja konferencji obejmuje tematykę zrównoważonego rozwoju. Zapraszamy do zgłaszania artykułów, które będą tworzyły rozdziały w przygotowywanych monografiach naukowych.

17.11.2023

 XII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2023 

 

 

07.11.2023

 

Program XII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2023.

 

 

 

26.10.2023

Czasopismo Rachunkowość partnerem medialnym XII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2023.

 

23.10.2023

"HOLDING-ZREMB Gorzów" S.A. srebrnym sponsorem XII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2023.

Historia firmy HOLDING-ZREMB Gorzów S.A. to doświadczenia zdobywane od wielu lat, a dokładnie od roku 1955, w którym rozpoczęła funkcjonowanie pod nazwą Gorzowskie Przedsiębiorstwo Remontowo-Montażowe Przemysłu Materiałów Budowlanych. W ciągu kolejnych lat firma kilkukrotnie zmieniała nazwę oraz profil działalności dostosowując się do zmian na rynku. W 1994 roku w wyniku przekształceń kapitałowych firmy ZREMB-GORZÓW Sp. z o.o. powstała spółka HOLDING-ZREMB Gorzów S.A., która obecnie zatrudnia około 400 pracowników w Oddziałach: REMBUD-ZREMB, MEPROZET-DREZDENKO, METPOL-BARLINEK i OCYNKOWNIA-DREZDENKO.

04.10.2023

Narodowy Bank Polski partnerem wydarzenia XII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2023.

01.10.2023

Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna srebrnym sponsorem XII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2023.

Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna funkcjonuje od 1997 z sukcesem wspiera i obsługuje inwestorów krajowych i zagranicznych. K-S SSE jest najszybciej rozwijającą się polską specjalną strefą ekonomiczną, zarówno pod względem finansowym, jak i terytorialnym. Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest jedną z największych Stref w Polsce. Oferuje bogaty wybór terenów w pełni przygotowanych do rozpoczęcia inwestycji od zaraz. Daje ulgi i preferencje podatkowe zagwarantowane prawnie przez polski rząd i parlament. Zwolnienia podatkowe w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej są największą dostępną ulgą finansową obowiązującą obecnie w Polsce. Inwestora wspiera rząd RP i samorządy lokalne, będący głównymi akcjonariuszami Kostrzyńsko – Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Dzięki temu inwestycje realizowane są w komfortowych dla inwestora warunkach, a sprawność działania spółki zarządzającej Strefą znacznie ułatwia firmom rozpoczęcie i prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce.

 

01.10.2023

Wydawnictwo podatkowe GOFIN brązowym sponsorem  XII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2023.

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN od ponad 34 lat dostarcza firmom, instytucjom i klientom indywidualnym fachowych informacji i wyjaśnień dotyczących praktycznego stosowania przepisów z zakresu: podatków, rachunkowości, ubezpieczeń i prawa pracy. Kompleksowość i wygodę w dostępie do informacji zapewnia szeroka gama produktów obejmująca: specjalistyczne Czasopisma, ogólnopolski Dziennik „Gazeta Podatkowa", książki z cyklu "Biblioteka Podatnika", serwisy internetowe, programy użytkowe oraz inne przydatne narzędzia. Publikacje GOFIN to przede wszystkim fachowa pomoc dla księgowych i służb kadrowo-płacowych.

 

07.09.2023

Wydłużony termin zgłaszania i przesyłania referatów na konferencję Rachunkowość i Finanse. Teoria i praktyka 2023

Szanowni Państwo informujemy, iż został wydłużony termin zgłaszania i przesyłania artykułów na XI Ogólnopolską Konferencję Naukową Rachunkowość i Finanse 2023. Nowy termin to 15 PAŻDZIERNIKA 2023.

26.06.2023

Serwis Poradnik Przedsiębiorcy patronem medialnym XII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2023.

Poradnik Przedsiębiorcy to wiedza na najwyższym poziomie z zakresu księgowości, podatków, prawa, płac i ubezpieczeń. 

17.05.2023

Kolejna edycja konferencji Rachunkowość i Finanse. Teoria i praktyka 2023

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do udziału w XII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2023. Zgłoszone artykuły, będą tworzyły rozdziały monografii naukowych.

 

14.11.2022

 

Program XI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2022.

 

08.11.2022

Wydawnictwo podatkowe GOFIN brązowym sponsorem  XI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2022.

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN od ponad 33 lat dostarcza firmom, instytucjom i klientom indywidualnym fachowych informacji i wyjaśnień dotyczących praktycznego stosowania przepisów z zakresu: podatków, rachunkowości, ubezpieczeń i prawa pracy. Kompleksowość i wygodę w dostępie do informacji zapewnia szeroka gama produktów obejmująca: specjalistyczne Czasopisma, ogólnopolski Dziennik „Gazeta Podatkowa", książki z cyklu "Biblioteka Podatnika", serwisy internetowe, programy użytkowe oraz inne przydatne narzędzia. Publikacje GOFIN to przede wszystkim fachowa pomoc dla księgowych i służb kadrowo-płacowych.

 

07.11.2022

Wydawnictwo DIFIN brązowym sponsorem XI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2022.

Wydawnictwo Difin istnieje na polskim rynku od 1991 roku. Specjalizuje się w publikacjach z zakresu zarządzania, rachunkowości, ekonomii, prawa. Aktualna oferta wydawnicza została rozszerzona również o publikacje z dziedziny psychologii i socjologii, dla których wprowadzono nowy imprint: ENGRAM. Difin jest również wydawcą podręczników akademickich i podręczników skierowanych do szkół ponadgimnazjalnych do nauki przedmiotów zawodowych. Bieżącą ofertę wydawniczą stanowią także poradniki podatkowe, komentarze prawne, słowniki, leksykony. Atutem Wydawnictwa jest pewna, rzetelna informacja poparta doświadczeniem autorów, znawców tematu, profesjonalistów z czołowych polskich uczelni i praktyków z renomowanych firm polskich i zagranicznych.

19.10.2022

"HOLDING-ZREMB Gorzów" S.A. srebrnym sponsorem XI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2022.

Historia firmy HOLDING-ZREMB Gorzów S.A. to doświadczenia zdobywane od wielu lat, a dokładnie od roku 1955, w którym rozpoczęła funkcjonowanie pod nazwą Gorzowskie Przedsiębiorstwo Remontowo-Montażowe Przemysłu Materiałów Budowlanych. W ciągu kolejnych lat firma kilkukrotnie zmieniała nazwę oraz profil działalności dostosowując się do zmian na rynku. W 1994 roku w wyniku przekształceń kapitałowych firmy ZREMB-GORZÓW Sp. z o.o. powstała spółka HOLDING-ZREMB Gorzów S.A., która obecnie zatrudnia około 400 pracowników w Oddziałach: REMBUD-ZREMB, MEPROZET-DREZDENKO, METPOL-BARLINEK i OCYNKOWNIA-DREZDENKO.

07.10.2022

Serwisy wFirma oraz WFirma oprogramowanie dla biur rachunkowych patronem medialnym XI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2022.

 

28.09.2022

Czasopismo Rachunkowość patronem medialnym XI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2022.

 26.09.2022

Serwis Poradnik Przedsiębiorcy patronem medialnym XI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2022.

 

26.09.2022

Wydłużony termin zgłaszania i przesyłania referatów na konferencję Rachunkowość i Finanse. Teoria i praktyka 2022

Szanowni Państwo informujemy, iż został wydłużony termin zgłaszania i przesyłania artykułów na XI Ogólnopolską Konferencję Naukową Rachunkowość i Finanse 2022. Nowy termin to 15 PAŻDZIERNIKA 2022.

 

16.06.2022

Kolejna edycja konferencji Rachunkowość i Finanse. Teoria i praktyka 2022

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2021, gdzie tegoroczna edycja konferencji obejmuje tematykę ryzyka we współczesnym przedsiębiorstwie. Zapraszamy do zgłaszania artykułów, które będą tworzyły rozdziały w przygotowywanych monografiach naukowych.

 

26.05.2021

Kolejna edycja konferencji Rachunkowość i Finanse. Teoria i praktyka 2021

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2021, gdzie tegoroczna edycja konferencji obejmuje tematykę ryzyka we współczesnej rachunkowości i finansach. Zapraszamy do zgłaszania artykułów, które będą tworzyły rozdziały w przygotowywanych monografiach naukowych.

11.05.2021

Monografie tematyczne 2020

Szanowni Państwo, Komitet Organizacyjny Konferencji informuje, że prace związane z wydaniem monografii są na ukończeniu, a wydrukowane egzemplarze monografii zostaną niezwłocznie przesłane poszczególnym autorom. 

28.09.2020

 Przełożenie konferencji Rachunkowość i Finanse 2020

Szanowni Państwo, Komitet Organizacyjny konferencji zdecydował o przełożeniu konferencji Rachunkowość i Finanse 2020 na następny rok. Jednocześnie chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić do składania materiałów w celu wydania zaplanowanych monografii naukowych, które poświęcone zostaną problematyce współczesnych problemów teorii i praktyki rachunkowości oraz zjawiska upadłości we współczesnej gospodarce. W związku z zaistniałą sytuacją Komitet Organizacyjny konferencji zdecydował, iż zgłoszenia artykułów do przygotowywanej monografii są bezpłatne, nie są pobierane żadne opłaty związane z publikacją.

 

09.10.2019

 

Program IX Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2019.

03.10.2019

Kostrzyńska-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna złotym sponsorem IX Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2019.

Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna funkcjonuje od 1997 z sukcesem wspiera i obsługuje inwestorów krajowych i zagranicznych. K-S SSE jest najszybciej rozwijającą się polską specjalną strefą ekonomiczną, zarówno pod względem finansowym, jak i terytorialnym. Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest jedną z największych Stref w Polsce. Oferuje bogaty wybór terenów w pełni przygotowanych do rozpoczęcia inwestycji od zaraz. Daje ulgi i preferencje podatkowe zagwarantowane prawnie przez polski rząd i parlament. Zwolnienia podatkowe w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej są największą dostępną ulgą finansową obowiązującą obecnie w Polsce. Inwestora wspiera rząd RP i samorządy lokalne, będący głównymi akcjonariuszami Kostrzyńsko – Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Dzięki temu inwestycje realizowane są w komfortowych dla inwestora warunkach, a sprawność działania spółki zarządzającej Strefą znacznie ułatwia firmom rozpoczęcie i prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce.

03.10.2019

"HOLDING-ZREMB Gorzów" S.A. srebrnym sponsorem IX Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2019.

"HOLDING-ZREMB Gorzów" S.A. jest spółką powstałą w dniu 25.04.1994 r w wyniku przekształceń kapitałowych ZREMB-GORZÓW Spółka z o.o., której tradycje sięgają 1955 roku. Zatrudnia około 360 pracowników w oddziałach: "MEPROZET-DREZDENKO","METPOL-BARLINEK" i "REMBUD-ZREMB". Struktura firmy umożliwia oferowanie szerokiego wachlarza wyrobów i usług począwszy od przepustnic energetycznych, konstrukcji hal przemysłowych, konstrukcji offshorowych, wyposazenia hut i elektrowni, konstrukcji dla przemysłu okrętowego, konstrukcji stalowych suwnic i dźwigów, urządzeń wyposażenia ferm hodowlanych. Przedmiotem działalności firmy jest również montaż urządzeń i konstrukcji stalowych oraz generalne wykonawstwo obiektów rolniczych i przemysłowych. Nowym kierunkiem w działalności Spółki są konstrukcje spawane z dużym udziałem obróbki skrawaniem między innymi ramy pojazdów samobieżnych. Dzięki posiadanym certyfikatom i uprawnieniom wyroby "HOLDING-ZREMB Gorzów" S.A. sprzedawane są na cały świat - między innymi: do Norwegii, Niemiec, Danii, Finlandii, Holandii, Austrii, Wielkiej Brytanii, USA.

 

03.10.2019

Wydawnictwo DIFIN brązowym sponsorem IX Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2019.

Wydawnictwo Difin istnieje na polskim rynku od 1991 roku. Specjalizuje się w publikacjach z zakresu zarządzania, rachunkowości, ekonomii, prawa. Aktualna oferta wydawnicza została rozszerzona również o publikacje z dziedziny psychologii i socjologii, dla których wprowadzono nowy imprint: ENGRAM. Difin jest również wydawcą podręczników akademickich i podręczników skierowanych do szkół ponadgimnazjalnych do nauki przedmiotów zawodowych. Bieżącą ofertę wydawniczą stanowią także poradniki podatkowe, komentarze prawne, słowniki, leksykony. Atutem Wydawnictwa jest pewna, rzetelna informacja poparta doświadczeniem autorów, znawców tematu, profesjonalistów z czołowych polskich uczelni i praktyków z renomowanych firm polskich i zagranicznych.

03.10.2019

Wydawnictwo podatkowe GOFIN srebrnym sponsorem IX Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2019.

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN od ponad 30 lat dostarcza firmom, instytucjom i klientom indywidualnym fachowych informacji i wyjaśnień dotyczących praktycznego stosowania przepisów z zakresu: podatków, rachunkowości, ubezpieczeń i prawa pracy. Kompleksowość i wygodę w dostępie do informacji zapewnia szeroka gama produktów obejmująca: specjalistyczne Czasopisma, ogólnopolski Dziennik „Gazeta Podatkowa", książki z cyklu "Biblioteka Podatnika", serwisy internetowe, programy użytkowe oraz inne przydatne narzędzia. Publikacje GOFIN to przede wszystkim fachowa pomoc dla księgowych i służb kadrowo-płacowych.

12.09.2019

Portal Finansowy aleBank.pl patronem medialnym IX Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2019.

Portal alebank.pl to serwis o tematyce bankowej i ekonomicznej, skierowany do pracowników sektora finansowego, samorządowców, przedsiębiorców oraz indywidualnych odbiorców produktów finansowych. Współpracujemy z najważniejszymi instytucjami polskiego rynku finansowego, uczelniami ekonomicznymi oraz samorządami.

12.09.2019

Miesięcznik Finansowy Bank patronem medialnym IX Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2019.

„Miesięcznik Finansowy BANK” to profesjonalne pismo środowiska bankowo-finansowego poruszające zasadnicze problemy sektora bankowego i instytucji finansowych w Polsce.


11.09.2019

egospodarka.pl patronem medialnym IX Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2019.

egospodarka (www.eGospodarka.pl)

Praktyczny serwis dla przedsiębiorców i osób prawnych. Codziennie publikuje wiadomości z zakresu biznesu, gospodarki oraz Internetu. Udostępnia szereg narzędzi pomocnych przy prowadzeniu firmy oraz pracy w domu.

eGospodarka to poradnik dla małych i średnich firm:

 • stanowi kompendium wiedzy praktycznej pomocnej w podejmowaniu decyzji dotyczących wykorzystania Interentu - aktualności, prasa, materiały szkoleniowe i konferencyjne, bazy wiedzy, słowniki i inne,
 • dostarcza narzędzi pomocnych w decyzjach o skorzystaniu z dostępnych ofert: narzędzia porównawcze, wyszukiwarki, kalkulatory,
 • zapewnia pierwszy kontakt z ofertą - formularze bezpośrednio wysyłanych zapytań ofertowych, formularze zamówieniowe, oferty sklepów,
 • dostarcza narzędzi e-biznesowych - kreatory sklepów, stron www oraz usługi ISP,
 • pomaga w komunikacji firm wykorzystujących Internet, ludzi podejmujących i wykonujących decyzje w celu wymiany doświadczeń i opinii - forum, listy dyskusyjne, czaty, inne,
 • jest internetowym miejscem spędzania czasu ludzi, których łączy wspólny temat, praca i zainteresowania.

Misją Serwisu jest między innymi dostarczanie praktycznych informacji i narzędzi niezbędnych w podejmowaniu działań i decyzji biznesowych oraz pomoc w wymianie informacji między firmami.

 

Program VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2018.

04.10.2018

Wydawnictwo Podatkowe Gofin srebrnym sponsorem VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2018.

 

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN od ponad 28 lat dostarcza firmom, instytucjom i klientom indywidualnym fachowych informacji i wyjaśnień dotyczących praktycznego stosowania przepisów z zakresu: podatków, rachunkowości, ubezpieczeń i prawa pracy. Kompleksowość i wygodę w dostępie do informacji zapewnia szeroka gama produktów obejmująca: specjalistyczne Czasopisma, ogólnopolski Dziennik „Gazeta Podatkowa", ksiązki z cyklu "Biblioteka Podatnika", serwisy internetowe, programy użytkowe oraz inne przydatne narzędzia.Publikacje GOFIN to przede wszystkim fachowa pomoc dla księgowych i służb kadrowo-płacowych.

27.09.2018

Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna srebrnym sponsorem VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2018.

 

Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna funkcjonuje od 1997 z sukcesem wspiera i obsługuje inwestorów krajowych i zagranicznych. K-S SSE jest najszybciej rozwijającą się polską specjalną strefą ekonomiczną, zarówno pod względem finansowym, jak i terytorialnym. Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest jedną z największych Stref w Polsce. Oferuje bogaty wybór terenów w pełni przygotowanych do rozpoczęcia inwestycji od zaraz. Daje ulgi i preferencje podatkowe zagwarantowane prawnie przez polski rząd i parlament. Zwolnienia podatkowe w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej są największą dostępną ulgą finansową obowiązującą obecnie w Polsce. Inwestora wspiera rząd RP i samorządy lokalne, będący głównymi akcjonariuszami Kostrzyńsko – Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Dzięki temu inwestycje realizowane są w komfortowych dla inwestora warunkach, a sprawność działania spółki zarządzającej Strefą znacznie ułatwia firmom rozpoczęcie i prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce.

17.09.2018

"HOLDING-ZREMB Gorzów" S.A. srebrnym sponsorem VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2018.

 

"HOLDING-ZREMB Gorzów" S.A. jest spółką powstałą w dniu 25.04.1994 r w wyniku przekształceń kapitałowych ZREMB-GORZÓW Spółka z o.o., której tradycje sięgają 1955 roku. Zatrudnia około 360 pracowników w oddziałach: "MEPROZET-DREZDENKO","METPOL-BARLINEK" i "REMBUD-ZREMB". Struktura firmy umożliwia oferowanie szerokiego wachlarza wyrobów i usług począwszy od przepustnic energetycznych, konstrukcji hal przemysłowych, konstrukcji offshorowych, wyposazenia hut i elektrowni, konstrukcji dla przemysłu okrętowego, konstrukcji stalowych suwnic i dźwigów, urządzeń wyposażenia ferm hodowlanych. Przedmiotem działalności firmy jest również montaż urządzeń i konstrukcji stalowych oraz generalne wykonawstwo obiektów rolniczych i przemysłowych. Nowym kierunkiem w działalności Spółki są konstrukcje spawane z dużym udziałem obróbki skrawaniem między innymi ramy pojazdów samobieżnych. Dzięki posiadanym certyfikatom i uprawnieniom wyroby "HOLDING-ZREMB Gorzów" S.A. sprzedawane są na cały świat - między innymi: do Norwegii, Niemiec, Danii, Finlandii, Holandii, Austrii, Wielkiej Brytanii, USA.

17.09.2018

Wydawnictwo Difin brązowym partnerem VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2018.

Wydawnictwo Difin istnieje na polskim rynku od 1991 roku. Specjalizuje się w publikacjach z zakresu zarządzania, rachunkowości, ekonomii, prawa. Aktualna oferta wydawnicza została rozszerzona również o publikacje z dziedziny psychologii i socjologii, dla których wprowadzono nowy imprint: ENGRAM. Difin jest również wydawcą podręczników akademickich i podręczników skierowanych do szkół ponadgimnazjalnych do nauki przedmiotów zawodowych. Bieżącą ofertę wydawniczą stanowią także poradniki podatkowe, komentarze prawne, słowniki, leksykony. Atutem Wydawnictwa jest pewna, rzetelna informacja poparta doświadczeniem autorów, znawców tematu, profesjonalistów z czołowych polskich uczelni i praktyków z renomowanych firm polskich i zagranicznych.

12.09.2018

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne oddział w Poznaniu patronem merytorycznym VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2018.

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne (PTE) jest niezależnym, profesjonalnym, ogólnopolskim, stowarzyszeniem ekonomistów zrzeszającym praktyków i teoretyków. Powstało w 1945 r. nawiązując do tradycji zawodowych ruchów ekonomistów na ziemiach polskich w XIX w. oraz warszawskiego Stowarzyszenia Ekonomistów i Statystyków i Towarzystw Ekonomicznych działających w Krakowie, Poznaniu i Lwowie w okresie międzywojennym. PTE jest członkiem Międzynarodowej Asocjacji Ekonomicznej (The International Economic Association).

31.08.2018

eGospodarka.pl patronem medialnym VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2018.

eGospodarka.pl (www.eGospodarka.pl)

Praktyczny Serwis dla przedsiębiorców i osób prywatnych. Codziennie publikuje wiadomości z zakresu biznesu, gospodarki oraz Internetu. Udostępnia szereg narzędzi pomocnych przy prowadzeniu firmy oraz pracy w domu.

eGospodarka to poradnik dla małych i średnich firm:

 • stanowi kompendium wiedzy praktycznej pomocnej w podejmowaniu decyzji dotyczących wykorzystania Internetu - aktualności, prasa, materiały szkoleniowe i konferencyjne, bazy wiedzy, słowniki, i inne,
 • dostarcza narzędzi pomocnych w decyzjach o skorzystaniu z dostępnych ofert: narzędzia porównawcze, wyszukiwarki, kalkulatory,
 • zapewnia pierwszy kontakt z ofertą - formularze bezpośrednio wysyłanych zapytań ofertowych, formularze zamówieniowe, oferty sklepów,
 • dostarcza narzędzi e-biznesowych - kreatory sklepów, stron www oraz usługi ISP,
 • pomaga w komunikacji firm wykorzystujących Internet, ludzi podejmujących i wykonujących decyzje w celu wymiany doświadczeń i opinii - forum, listy dyskusyjne, czaty, inne,
 • jest internetowym miejscem spędzania czasu ludzi, których łączy wspólny temat, praca i zainteresowania.

Misją Serwisu jest między innymi dostarczanie praktycznych informacji i narzędzi niezbędnych w podejmowaniu działań i decyzji biznesowych oraz pomoc w wymianie informacji między firmami.

16.07.2018

Miesięcznik Nowoczesny Bank Spółdzielczy patronem medialnym VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2018.


„Miesięcznik Nowoczesny Bank Spółdzielczy” jest wiodącym pismem polskiej bankowości spółdzielczej. Jego zadaniem jest pomoc w unowocześnianiu tego sektora i kształcenie kadry oraz profesjonalna dyskusja nad problemami nurtującymi to środowisko.

16.07.2018

Portal Finansowy aleBank.pl patronem medialnym VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2018.

Portal alebank.pl to serwis o tematyce bankowej i ekonomicznej, skierowany do pracowników sektora finansowego, samorządowców, przedsiębiorców oraz indywidualnych odbiorców produktów finansowych. Współpracujemy z najważniejszymi instytucjami polskiego rynku finansowego, uczelniami ekonomicznymi oraz samorządami.

16.07.2018

Miesięcznik Finansowy Bank patronem medialnym VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2018.

„Miesięcznik Finansowy BANK” to profesjonalne pismo środowiska bankowo-finansowego poruszające zasadnicze problemy sektora bankowego i instytucji finansowych w Polsce.

09.07.2018

Serwis alterWEB patronem medialnym VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2018.

09.07.2018

Serwis Cena Biznesu patronem medialnym VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2018.

09.07.2018

Serwis Poradnik Przedsiębiorcy patronem medialnym VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2018.

20.03.2018

VIII Ogólnopolska Konferencja Naukowa Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2018

Serdecznie zapraszamy do udziału w VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2018, która odbędzie się na Wydziale Ekonomicznym Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim 18 października 2018 roku. W ramach nadesłanych referatów zamierzamy jak co roku wydać dwie monografie tematyczne: pierwsza dotycząca obszaru rachunkowości, druga obejmująca zagadnienia związane z finansami.

12.10.2017

Program VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2017

 

07.10.2017

Wydawnictwo Difin brązowym partnerem VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2017.

Wydawnictwo Difin istnieje na polskim rynku od 1991 roku. Specjalizuje się w publikacjach z zakresu zarządzania, rachunkowości, ekonomii, prawa. Aktualna oferta wydawnicza została rozszerzona również o publikacje z dziedziny psychologii i socjologii, dla których wprowadzono nowy imprint: ENGRAM. Difin jest również wydawcą podręczników akademickich i podręczników skierowanych do szkół ponadgimnazjalnych do nauki przedmiotów zawodowych. Bieżącą ofertę wydawniczą stanowią także poradniki podatkowe, komentarze prawne, słowniki, leksykony. Atutem Wydawnictwa jest pewna, rzetelna informacja poparta doświadczeniem autorów, znawców tematu, profesjonalistów z czołowych polskich uczelni i praktyków z renomowanych firm polskich i zagranicznych.

21.07.2017

Komisja Nadzoru Finansowego patronem honorowym VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2017.

Komisja Nadzoru Finansowego sprawuje nadzór nad sektorem bankowym, rynkiem kapitałowym, ubezpieczeniowym, emerytalnym, nadzór nad instytucjami płatniczymi i biurami usług płatniczych, instytucjami pieniądza elektronicznego oraz nad sektorem kas spółdzielczych.

Do zadań Komisji należy ponadto:

 • podejmowanie działań służących prawidłowemu funkcjonowaniu rynku finansowego;
 • podejmowanie działań mających na celu rozwój rynku finansowego i jego konkurencyjności;
 • podejmowanie działań informacyjnych w zakresie funkcjonowania rynku finansowego;
 • udział w przygotowywaniu projektów aktów prawnych w zakresie nadzoru nad rynkiem finansowym;
 • stwarzanie możliwości polubownego i pojednawczego rozstrzygania sporów między uczestnikami rynku finansowego, w szczególności sporów wynikających ze stosunków umownych między podmiotami podlegającymi nadzorowi Komisji a odbiorcami usług świadczonych przez te podmioty;
 • wykonywanie innych zadań określonych ustawami.

Celem nadzoru nad rynkiem finansowym jest zapewnienie prawidłowego funkcjonowania tego rynku, jego stabilności, bezpieczeństwa oraz przejrzystości, zaufania do rynku finansowego, a także zapewnienie ochrony interesów uczestników tego rynku.

26.06.2017

Zmiana terminu VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2017

Szanowni Państwo,

z przyczyn niezależnych od organizatorów zaistniała konieczność zmiany terminu VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2017. Nowy termin konferencji - 26 października 2017.

01.06.2017

Krajowa Izba Doradców Podatkowych patronem merytorycznym VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2017.


Krajowa Izba Doradców Podatkowych jest samorządem zawodowym działającym na podstawie ustawy z dnia 5 lipca 1996 r. o doradztwie podatkowym (t.j.: Dz. U. z 2011 r. Nr 41, poz. 213). Przynależność doradców podatkowych do Izby jest obowiązkowa i powstaje z chwilą wpisu na listę (tytuł "doradca podatkowy" podlega ochronie prawnej). W wykonywaniu swoich zadań samorząd doradców podatkowych jest niezależny i podlega tylko ustawom.

26.04.2017

Portal Finansowy aleBank.pl patronem medialnym VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2017.

aleBank.pl to serwis o tematyce bankowej i ekonomicznej, skierowany do pracowników sektora finansowego, samorządowców, przedsiębiorców oraz indywidualnych odbiorców produktów finansowych. Współpracujemy z najważniejszymi instytucjami polskiego rynku finansowego, uczelniami ekonomicznymi oraz samorządami.

Na portalu m.in.:

 • aktualności z zakresu bankowości, finansów, gospodarki, kadr i samorządów,

 • komentarze, wywiady, blogi, opinie ekspertów, raporty,

 • archiwum kilkunastu tysięcy eksperckich artykułów,

 • bieżące wydania on-line specjalistycznych pism: Miesięcznik Finansowy BANK, Nowoczesny Bank Spółdzielczy, Europejski Doradca Samorządowy, Kurier Finansowy, Finansowanie Nieruchomości.

26.04.2017

Miesięcznik Finansowy Bank patronem medialnym VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2017.

Miesięcznik Finansowy Bank to profesjonalny, magazyn środowiska bankowo-finansowego. Porusza zasadnicze dla tegoż środowiska zagadnienia, omawia ważne dlań zmiany przepisów prawnych, przedstawia problemy, z jakimi się boryka i możliwe ich rozwiązania.

26.04.2017

Czasopismo Nowoczesne Zarządzanie Biznesem / Kurier Finansowy patronem medialnym VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2017.

05.04.2017

"HOLDING-ZREMB Gorzów" S.A. srebrnym sponsorem VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2017.

 

"HOLDING-ZREMB Gorzów" S.A. jest spółką powstałą w dniu 25.04.1994 r w wyniku przekształceń kapitałowych ZREMB-GORZÓW Spółka z o.o., której tradycje sięgają 1955 roku. Zatrudnia około 360 pracowników w oddziałach: "MEPROZET-DREZDENKO","METPOL-BARLINEK" i "REMBUD-ZREMB". Struktura firmy umożliwia oferowanie szerokiego wachlarza wyrobów i usług począwszy od przepustnic energetycznych, konstrukcji hal przemysłowych, konstrukcji offshorowych, wyposazenia hut i elektrowni, konstrukcji dla przemysłu okrętowego, konstrukcji stalowych suwnic i dźwigów, urządzeń wyposażenia ferm hodowlanych. Przedmiotem działalności firmy jest również montaż urządzeń i konstrukcji stalowych oraz generalne wykonawstwo obiektów rolniczych i przemysłowych. Nowym kierunkiem w działalności Spółki są konstrukcje spawane z dużym udziałem obróbki skrawaniem między innymi ramy pojazdów samobieżnych. Dzięki posiadanym certyfikatom i uprawnieniom wyroby "HOLDING-ZREMB Gorzów" S.A. sprzedawane są na cały świat - między innymi: do Norwegii, Niemiec, Danii, Finlandii, Holandii, Austrii, Wielkiej Brytanii, USA.

17.03.2017

Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych patronem merytorycznym VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2017.

Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych to prestiżowa organizacja dbająca o rozwój polskiego rynku kapitałowego oraz reprezentująca interesy spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Służy środowisku emitentów wiedzą i doradztwem w zakresie regulacji rynku giełdowego oraz praw i powinności uczestniczących w nim spółek. Będąc organizacją ekspercką, zmierza do szerzenia i wymiany wiedzy umożliwiającej rozwój rynku kapitałowego i nowoczesnej gospodarki rynkowej w Polsce. Stowarzyszenie istnieje od 1993 roku, oferując spółkom członkowskim pomoc i konsultacje w zakresie wymogów prawnych, regulacji rynku, relacji inwestorskich. Pracami SEG kieruje prezes Mirosław Kachniewski.

Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych jest organizacją samorządową emitentów, do której przynależność jest dobrowolna. Członkami Zwyczajnymi Stowarzyszenia są prezesi, członkowie zarządów spółek giełdowych, zaś same spółki, jako osoby prawne mają status Członków Wspierających. Działalność statutowa finansowana jest ze składek członkowskich.

Obecnie SEG skupia około 300 spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz alternatywnym rynku NewConnect, reprezentujących ponad 80 proc. kapitalizacji emitentów krajowych. Stowarzyszenie podejmuje prace na rzecz rozwoju rynku kapitałowego, głównie za pomocą działań regulacyjnych i edukacyjnych.

MISJA

Misją Stowarzyszenia jest reprezentowanie spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. SEG służy środowisku emitentów wiedzą i doradztwem w zakresie regulacyjnym (poprzez uczestnictwo w procesie legislacyjnym), samoregulacyjnych (wypracowywanie standardów, interpretacji i rekomendacji) oraz edukacyjnych (poprzez organizację licznych szkoleń, konferencji i kongresów), jak również podejmując wiele innych działań na rzecz rozwoju rynku kapitałowego w Polsce.

Zgodnie z paragrafem 9, Rozdziału II Statutu Stowarzyszenia:

 1. Podstawowym celem działania Stowarzyszenia jest reprezentowanie i ochrona interesów zrzeszonych w nim członków.
 2. Celem działania Stowarzyszenia jest umożliwienie współdziałania emitentów papierów wartościowych i innych instrumentów finansowych, na rzecz rozwoju rynku kapitałowego, ewolucji polskiego życia gospodarczego i społecznego w kierunku tworzenia gospodarki rynkowej oraz doskonalenia zdolności organizacyjnej jego członków i dbałości o etyczne zachowanie uczestników rynku kapitałowego.
 3. Stowarzyszenie odwołuje się do tradycji aktywności gospodarczej, zaradności, oszczędności i racjonalizmu w działaniu.
 4. Stowarzyszenie podejmuje działania, w tym działalność naukową i oświatową, na rzecz rozwoju rynku kapitałowego

DZIAŁALNOŚĆ:

Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych istnieje od roku 1993 roku. Oferuje pomoc i konsultacje dla spółek członkowskich w zakresie wymogów prawnych, regulacji rynku, relacji inwestorskich.

Celem Stowarzyszenia jest udzielania wsparcia spółkom w aspekcie informacyjnym (przekazywanie informacji o zmianach legislacyjnych możliwie najwcześniej, często na długo przed uchwaleniem przepisów), edukacyjnym (organizacja seminariów i konferencji) oraz prawnym (opracowywanie opinii prawnych, rekomendacji i interpretacji dotyczących nowych przepisów).

Stowarzyszenie podejmuje prace na rzecz rozwoju rynku kapitałowego, poprzez działania edukacyjne, promocyjne i lobbingowe. Działa na rzecz integracji środowiska emitentów papierów wartościowych, podejmując organizację konferencji i kongresów.
Podstawową metodą pracy Stowarzyszenia jest przekazywanie regulatorom rynku oczekiwań emitentów dotyczących poprawy funkcjonowania rynku papierów wartościowych, a także formułowanie propozycji zmian regulacji prawnych, zwiększających atrakcyjność giełdy, jako miejsca pozyskiwania kapitału dla podmiotów gospodarczych.

SEG jest członkiem EuropeanIssuers, organizacji powstałej z połączenia dwóch europejskich stowarzyszeń: EALIC i UNIQUE. Do podstawowych aktywności organizacji, należy prowadzenie dialogu z Komisją Unii Europejskiej i Parlamentem Europejskim oraz reprezentowanie swoich członków wobec CESR (Komitet Europejskich Regulatorów Rynku Kapitałowego). Aktualnie członkami jest 16 organizacji międzynarodowych, skupiających spółki giełdowe z Austrii, Belgii, Bułgarii, Cypru, Finlandii, Francji, Niemiec, Grecji, Portugalii, Włoch, Holandii, Polski, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Członkiem Zarządu EuropeanIssuers jak również członkiem Komitetu Zarządzającego (Executive Committee), którego zadaniem jest bieżące zarządzanie EuropeanIssuers oraz opiniowanie projektów aktów prawnych przygotowywanych na forum Unii Europejskiej, jest dr Mirosław Kachniewski, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych. EuropeanIssuers aktywnie angażuje się w debaty międzynarodowe, bierze udział w licznych konferencjach i grupach roboczych, zabiera głos w kluczowych sprawach dla rynku kapitałowego, jak również wydaje opinie i stanowiska ważne dla emitentów i rynku kapitałowego.

SEG działa na podstawie ustawy Prawo o Stowarzyszeniach, statutu oraz zgodnie z porządkiem prawnym Rzeczpospolitej Polskiej.

NIP 525 15 64 435
REGON 630189656
KRS nr 0000023912, SĄD REJONOWY dla m.st Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Więcej informacji na www.seg.org.pl

http://seg.org.pl/pl/korzysci-z-czlonkostwa-w-seg

15.03.2017

Wydawnictwo Podatkowe Gofin brązowym sponsorem VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2017.

 

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN od ponad 28 lat dostarcza firmom, instytucjom i klientom indywidualnym fachowych informacji i wyjaśnień dotyczących praktycznego stosowania przepisów z zakresu: podatków, rachunkowości, ubezpieczeń i prawa pracy. Kompleksowość i wygodę w dostępie do informacji zapewnia szeroka gama produktów obejmująca:

1. specjalistyczne Czasopisma:

· Biuletyn Informacyjny dla Służb Ekonomiczno-Finansowych (ukazuje się co 10 dni)

· Ubezpieczenia i Prawo Pracy (dwutygodnik)

· Poradnik VAT (dwutygodnik)

· Zeszyty Metodyczne Rachunkowości (dwutygodnik)

· Przegląd Podatku Dochodowego (dwutygodnik)

2. ogólnopolski Dziennik „Gazeta Podatkowa”,

3. książki z cyklu „Biblioteka Podatnika”:

· Wszystko o podatkach, rachunkowości i finansach w 2017 roku

· VAT w pytaniach i odpowiedziach. Poradnik na 2017 rok

· Podatek dochodowy od osób prawnych w 2017 roku

· Ustalanie zaliczek na podatek dochodowy przez zakłady pracy (płatników) w 2017 roku

· Obowiązki zakładów pracy wobec ZUS w 2017 roku

· Wszystko o prawie pracy i BHP w 2017 roku

4. serwisy internetowe:

· Gofin.pl

· SGK.gofin.pl (Serwis Głównego Księgowego)

· Czasopismaksiegowych.pl

· Gazetapodatkowa.pl

5. programy użytkowe:

· PIT.gofin.pl – Roczne rozliczenie podatku

· Bilans.gofin.pl – Sprawozdanie finansowe

· DRUKI Gofin – Aktywne druki

· eWYDANIE Gofin – Elektroniczna prasa specjalistyczna

· ASYSTENT Gofin - Aplikacja dla księgowych

6. przydatne narzędzia m.in.:

· przepisy.gofin.pl

· kalkulatory.gofin.pl

· wskaźniki.gofin.pl

Publikacje GOFIN to przede wszystkim fachowa pomoc dla księgowych i służb kadrowo-płacowych.

14.03.2017

Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna srebrnym sponsorem VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2017.

Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna funkcjonuje od 1997 z sukcesem wspiera i obsługuje inwestorów krajowych i zagranicznych. K-S SSE jest najszybciej rozwijającą się polską specjalną strefą ekonomiczną, zarówno pod względem finansowym, jak i terytorialnym. Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest jedną z największych Stref w Polsce. Oferuje bogaty wybór terenów w pełni przygotowanych do rozpoczęcia inwestycji od zaraz. Daje ulgi i preferencje podatkowe zagwarantowane prawnie przez polski rząd i parlament. Zwolnienia podatkowe w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej są największą dostępną ulgą finansową obowiązującą obecnie w Polsce. Inwestora wspiera rząd RP i samorządy lokalne, będący głównymi akcjonariuszami Kostrzyńsko – Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Dzięki temu inwestycje realizowane są w komfortowych dla inwestora warunkach, a sprawność działania spółki zarządzającej Strefą znacznie ułatwia firmom rozpoczęcie i prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce.

 

14.03.2017

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne oddział w Poznaniu patronem merytorycznym VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2017.

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne (PTE) jest niezależnym, profesjonalnym, ogólnopolskim, stowarzyszeniem ekonomistów zrzeszającym praktyków i teoretyków. Powstało w 1945 r. nawiązując do tradycji zawodowych ruchów ekonomistów na ziemiach polskich w XIX w. oraz warszawskiego Stowarzyszenia Ekonomistów i Statystyków i Towarzystw Ekonomicznych działających w Krakowie, Poznaniu i Lwowie w okresie międzywojennym. PTE jest członkiem Międzynarodowej Asocjacji Ekonomicznej (The International Economic Association).

08.03.2017

Serwis W Firma.pl patronem medialnym VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2017.

 

08.03.2017

Serwis Poradnik Przedsiębiorcy patronem medialnym VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2017.

 

08.03.2017

Serwis alterWEB patronem medialnym VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2017.

 

08.03.2017

Serwis Cena Biznesu patronem medialnym VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2017.

02.03.2017

eGospodarka.pl patronem medialnym VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2017.

eGospodarka.pl (www.eGospodarka.pl)

Praktyczny Serwis dla przedsiębiorców i osób prywatnych. Codziennie publikuje wiadomości z zakresu biznesu, gospodarki oraz Internetu. Udostępnia szereg narzędzi pomocnych przy prowadzeniu firmy oraz pracy w domu.

 

eGospodarka to poradnik dla małych i średnich firm:

 • stanowi kompendium wiedzy praktycznej pomocnej w podejmowaniu decyzji dotyczących wykorzystania Internetu - aktualności, prasa, materiały szkoleniowe i konferencyjne, bazy wiedzy, słowniki, i inne,
 • dostarcza narzędzi pomocnych w decyzjach o skorzystaniu z dostępnych ofert: narzędzia porównawcze, wyszukiwarki, kalkulatory,
 • zapewnia pierwszy kontakt z ofertą - formularze bezpośrednio wysyłanych zapytań ofertowych, formularze zamówieniowe, oferty sklepów,
 • dostarcza narzędzi e-biznesowych - kreatory sklepów, stron www oraz usługi ISP,
 • pomaga w komunikacji firm wykorzystujących Internet, ludzi podejmujących i wykonujących decyzje w celu wymiany doświadczeń i opinii - forum, listy dyskusyjne, czaty, inne,
 • jest internetowym miejscem spędzania czasu ludzi, których łączy wspólny temat, praca i zainteresowania.

Misją Serwisu jest między innymi dostarczanie praktycznych informacji i narzędzi niezbędnych w podejmowaniu działań i decyzji biznesowych oraz pomoc w wymianie informacji między firmami.

12.10.2016

Program VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2016

12.10.2016

Recenzje VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2016

Szanowni Państwo. Recenzje nadesłanych artykułów zostaną przekazane z opóźnieniem do dnia 31 października 2016.

 

14.09.2016

Krajowa Izba Doradców Podatkowych patronem merytorycznym VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2016.


Krajowa Izba Doradców Podatkowych jest samorządem zawodowym działającym na podstawie ustawy z dnia 5 lipca 1996 r. o doradztwie podatkowym (t.j.: Dz. U. z 2011 r. Nr 41, poz. 213). Przynależność doradców podatkowych do Izby jest obowiązkowa i powstaje z chwilą wpisu na listę (tytuł "doradca podatkowy" podlega ochronie prawnej). W wykonywaniu swoich zadań samorząd doradców podatkowych jest niezależny i podlega tylko ustawom.

06.06.2016

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne oddział w Poznaniu patronem merytorycznym VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2016.

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne (PTE) jest niezależnym, profesjonalnym, ogólnopolskim, stowarzyszeniem ekonomistów zrzeszającym praktyków i teoretyków. Powstało w 1945 r. nawiązując do tradycji zawodowych ruchów ekonomistów na ziemiach polskich w XIX w. oraz warszawskiego Stowarzyszenia Ekonomistów i Statystyków i Towarzystw Ekonomicznych działających w Krakowie, Poznaniu i Lwowie w okresie międzywojennym. PTE jest członkiem Międzynarodowej Asocjacji Ekonomicznej (The International Economic Association).

18.05.2016

Program edukacyjny NZB partnerem VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2016.

Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem powstał z inicjatywy Związku Banków Polskich i obecnie realizowany jest na 122 polskich uczelniach. Swoim zasięgiem obejmuje całą Polskę i zapewnia dotarcie do tysięcy studentów oraz nauczycieli akademickich. Projekt realizowany jest w przeświadczeniu, że połączenie doświadczeń dydaktycznych i naukowych z wiedzą praktyczną pozwoli na lepsze przygotowanie odbiorców do praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy w przyszłej pracy zawodowej.

Misją Programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem jest podnoszenie poziomu wiedzy o rynku finansowym, przedsiębiorczości oraz zarządzaniu poprzez rozwój współpracy biznesu ze szkołami wyższymi.

18.05.2016

Serwis Poradnik Przedsiębiorcy patronem medialnym VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2016.

 

18.05.2016

Serwis alterWEB patronem medialnym VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2016.

 

18.05.2016

Serwis Cena Biznesu patronem medialnym VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2016.

 

05.05.2016

Portal Finansowy AleBank.pl patronem medialnym VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2016.

aleBank.pl to serwis o tematyce bankowej i ekonomicznej, skierowany do pracowników sektora finansowego, samorządowców, przedsiębiorców oraz indywidualnych odbiorców produktów finansowych. Współpracujemy z najważniejszymi instytucjami polskiego rynku finansowego, uczelniami ekonomicznymi oraz samorządami.

Na portalu m.in.:

 • aktualności z zakresu bankowości, finansów, gospodarki, kadr i samorządów,

 • komentarze, wywiady, blogi, opinie ekspertów, raporty,

 • archiwum kilkunastu tysięcy eksperckich artykułów,

 • bieżące wydania on-line specjalistycznych pism: Miesięcznik Finansowy BANK, Nowoczesny Bank Spółdzielczy, Europejski Doradca Samorządowy, Kurier Finansowy, Finansowanie Nieruchomości.

05.05.2016

Miesięcznik Finansowy Bank patronem medialnym VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2016.

Miesięcznik Finansowy Bank to profesjonalny, istniejący już 20 lat, magazyn środowiska bankowo-finansowego. Porusza zasadnicze dla tegoż środowiska zagadnienia, omawia ważne dlań zmiany przepisów prawnych, przedstawia problemy, z jakimi się boryka i możliwe ich rozwiązania.

18.04.2016

TVP Gorzów Wielkopolski patronem medialnym VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2016.

15.04.2016

Radio Gorzów patronem medialnym VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2016.

Radio Gorzów to lokalne radio nadające w Gorzowie Wielkopolskim na częstotliwości 95,6 MHz. Jest stacją miejską działająca w strukturach Polskiego Radia - Radia Zachód.

05.04.2016

Wydawnictwo Podatkowe Gofin srebnym sponsorem VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2016.

 

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN od ponad 27 lat dostarcza firmom, instytucjom i klientom indywidualnym fachowych informacji i wyjaśnień dotyczących praktycznego stosowania przepisów z zakresu: podatków, rachunkowości, ubezpieczeń i prawa pracy. Kompleksowość i wygodę w dostępie do informacji zapewnia szeroka gama produktów obejmująca:

1. specjalistyczne Czasopisma:

· Biuletyn Informacyjny dla Służb Ekonomiczno-Finansowych (ukazuje się co 10 dni)

· Ubezpieczenia i Prawo Pracy (dwutygodnik)

· Poradnik VAT (dwutygodnik)

· Zeszyty Metodyczne Rachunkowości (dwutygodnik)

· Przegląd Podatku Dochodowego (dwutygodnik)

2. ogólnopolski Dziennik „Gazeta Podatkowa”,

3. książki z cyklu „Biblioteka Podatnika”:

· Wszystko o podatkach, rachunkowości i finansach w 2016 roku

· VAT w pytaniach i odpowiedziach. Poradnik na 2016 rok

· Podatek dochodowy od osób prawnych w 2016 roku

· Ustalanie zaliczek na podatek dochodowy przez zakłady pracy (płatników) w 2016 roku

· Obowiązki zakładów pracy wobec ZUS w 2016 roku

· Wszystko o prawie pracy i BHP w 2016 roku

4. serwisy internetowe:

· Gofin.pl

· SGK.gofin.pl (Serwis Głównego Księgowego)

· Czasopismaksiegowych.pl

· Gazetapodatkowa.pl

5. programy użytkowe:

· PIT.gofin.pl – Roczne rozliczenie podatku

· Bilans.gofin.pl – Sprawozdanie finansowe

· DRUKI Gofin – Aktywne druki

· eWYDANIE Gofin – Elektroniczna prasa specjalistyczna

· ASYSTENT Gofin - Aplikacja dla księgowych

6. przydatne narzędzia m.in.:

· przepisy.gofin.pl

· kalkulatory.gofin.pl

· wskaźniki.gofin.pl

Publikacje GOFIN to przede wszystkim fachowa pomoc dla księgowych i służb kadrowo-płacowych.

01.04.2016

Miesięcznik Rachunkowość patronem medialnym VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2016.

Miesięcznik Rachunkowość to czasopismo fachowe skierowane do księgowych i biegłych rewidentów. Zawiera bieżące, miarodajne wyjaśnienia poświęcone księgowości, podatkom oraz ubezpieczeniom.

22.03.2015

Wydawnictwo Difin brązowym sponsorem VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2016.

Wydawnictwo Difin istnieje na polskim rynku od 1991 roku. Specjalizuje się w publikacjach z zakresu zarządzania, rachunkowości, ekonomii, prawa. Aktualna oferta wydawnicza została rozszerzona również o publikacje z dziedziny psychologii i socjologii, dla których wprowadzono nowy imprint: ENGRAM. Difin jest również wydawcą podręczników akademickich i podręczników skierowanych do szkół ponadgimnazjalnych do nauki przedmiotów zawodowych. Bieżącą ofertę wydawniczą stanowią także poradniki podatkowe, komentarze prawne, słowniki, leksykony. Atutem Wydawnictwa jest pewna, rzetelna informacja poparta doświadczeniem autorów, znawców tematu, profesjonalistów z czołowych polskich uczelni i praktyków z renomowanych firm polskich i zagranicznych.

21.03.2016

"HOLDING-ZREMB Gorzów" S.A. srebrnym sponsorem VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2016.

"HOLDING-ZREMB Gorzów" S.A. jest spółką powstałą w dniu 25.04.1994 r w wyniku przekształceń kapitałowych ZREMB-GORZÓW Spółka z o.o., której tradycje sięgają 1955 roku. Zatrudnia około 360 pracowników w oddziałach: "MEPROZET-DREZDENKO","METPOL-BARLINEK" i "REMBUD-ZREMB". Struktura firmy umożliwia oferowanie szerokiego wachlarza wyrobów i usług począwszy od przepustnic energetycznych, konstrukcji hal przemysłowych, konstrukcji offshorowych, wyposazenia hut i elektrowni, konstrukcji dla przemysłu okrętowego, konstrukcji stalowych suwnic i dźwigów, urządzeń wyposażenia ferm hodowlanych. Przedmiotem działalności firmy jest również montaż urządzeń i konstrukcji stalowych oraz generalne wykonawstwo obiektów rolniczych i przemysłowych. Nowym kierunkiem w działalności Spółki są konstrukcje spawane z dużym udziałem obróbki skrawaniem między innymi ramy pojazdów samobieżnych. Dzięki posiadanym certyfikatom i uprawnieniom wyroby "HOLDING-ZREMB Gorzów" S.A. sprzedawane są na cały świat - między innymi: do Norwegii, Niemiec, Danii, Finlandii, Holandii, Austrii, Wielkiej Brytanii, USA.

14.03.2016

eGospodarka.pl patronem medialnym VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2016.

eGospodarka.pl (www.eGospodarka.pl)

Praktyczny Serwis dla przedsiębiorców i osób prywatnych. Codziennie publikuje wiadomości z zakresu biznesu, gospodarki oraz Internetu. Udostępnia szereg narzędzi pomocnych przy prowadzeniu firmy oraz pracy w domu.

To jeden z czołowych serwisów biznesowych mający ponad 1,2 miliona użytkowników generujących powyżej 5,7 mln odsłon miesięcznie (Megapanel PBI/Gemius, wrzesień 2014).

Serwis jest bogatym poradnikiem z zakresu prawa, podatków, rachunkowości i finansów. Dostarcza wiedzę niezbędną w działalności firmy. Do dyspozycji przedsiębiorców są bezpłatne aktualne wzory dokumentów i formularzy, narzędzia porównawcze, kalkulatory i wyszukiwarki (w tym m.in. baza przetargów publicznych, ofert pracy w Polsce i za granicą oraz oferty nieruchomości prywatnych i komercyjnych).

Misją Serwisu jest między innymi dostarczanie praktycznych informacji i narzędzi niezbędnych w podejmowaniu działań i decyzji biznesowych oraz pomoc w wymianie informacji między firmami.

08.03.2016

Komisja Nadzoru Finansowego patronem honorowym VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2016.

Komisja Nadzoru Finansowego sprawuje nadzór nad sektorem bankowym, rynkiem kapitałowym, ubezpieczeniowym, emerytalnym, nadzór nad instytucjami płatniczymi i biurami usług płatniczych, instytucjami pieniądza elektronicznego oraz nad sektorem kas spółdzielczych.

Do zadań Komisji należy ponadto:

 • podejmowanie działań służących prawidłowemu funkcjonowaniu rynku finansowego;
 • podejmowanie działań mających na celu rozwój rynku finansowego i jego konkurencyjności;
 • podejmowanie działań informacyjnych w zakresie funkcjonowania rynku finansowego;
 • udział w przygotowywaniu projektów aktów prawnych w zakresie nadzoru nad rynkiem finansowym;
 • stwarzanie możliwości polubownego i pojednawczego rozstrzygania sporów między uczestnikami rynku finansowego, w szczególności sporów wynikających ze stosunków umownych między podmiotami podlegającymi nadzorowi Komisji a odbiorcami usług świadczonych przez te podmioty;
 • wykonywanie innych zadań określonych ustawami.

Celem nadzoru nad rynkiem finansowym jest zapewnienie prawidłowego funkcjonowania tego rynku, jego stabilności, bezpieczeństwa oraz przejrzystości, zaufania do rynku finansowego, a także zapewnienie ochrony interesów uczestników tego rynku.

26.02.2016

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2016

Serdecznie zapraszamy do udziału w VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2016, która odbędzie się 26 października 2016 roku na Wydziale Ekonomicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. Współorganizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oddział w Gorzowie Wielkopolskim, Krajowa Izba Biegłych Rewidentów oddział w Gorzowie Wielkopolskim oraz Pracownia Analiz Gospodarczych Akademickiego Centrum Badań Euroregionalnych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielopolskim.

23.10.2015

V Ogólnopolska Konferencja Naukowa Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2015 - relacja z wydarzenia

5 listopada 2015 roku w Auli im. Stanisława Kirkora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się V Ogólnopolska Konferencja Naukowa Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka. Konferencję otworzyła Jej Magnificencja Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska. Organizatorem konferencji był Zakład Rachunkowości i Zarządzania Finansami Wydziału Ekonomicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim przy współpracy z Pracownią Analiz Gospodarczych Akademickiego Centrum Badań Euroregionalnych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim oraz Oddziałem Okręgowym Stowarzyszenia Księgowych w Gorzowie Wielkopolskim, a także Regionalnym Oddziałem Krajowej Izby Biegłych Rewidentów w Gorzowie Wielkopolskim.

Konferencja odbywała się pod patronatem honorowym Narodowego Banku Polskiego oraz Komisji Nadzoru Finansowego, a merytorycznym Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych i Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli TVP Gorzów Wielkopolski, Radio Gorzów; czasopisma: Rachunkowość, Gazeta Bankowa, Nowoczesny Bank Spółdzielczy, Bank; Kurier Finansowy, portale internetowe: egospodarka.pl oraz ale.bank. Sponsorem konferencji było Wydawnictwo Gofin, Holding Zremb, Kostrzyńsko Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, firma Vetoquinol oraz Wydawnictwo Difin.

Celem konferencji była wymiana poglądów na temat aktualnych problemów dotyczących teorii i praktyki współczesnej rachunkowości, a także nowoczesnych finansów. Tematem przewodnim było określenie roli i znaczenia rachunkowości w dzisiejszym świecie, a także wskazanie problemów związanych z badaniem sprawozdań finansowych przez biegłych rewidentów. Poruszana na konferencji problematyka dotyczyła również obszaru finansów Unii Europejskiej, a także zarządzania finansami przedsiębiorstw, szczególnie w aspekcie ustalania wartości firmy.

Konferencja Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka już po raz piąty stała się platformą wymiany doświadczeń pomiędzy teoretykami - naukowcami reprezentującymi różne ośrodki naukowe oraz praktykami - biegłymi rewidentami, księgowymi, specjalistami z dziedziny finansów i bankowości. Rangę konferencji podniósł fakt uczestnictwa w niej prezesów zarządów oddziałów okręgowych Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Odział Wielkopolski w Poznaniu reprezentował prof. dr hab. Wiktor Gabrusewicz, Oddział Dolnośląski we Wrocławiu prof. dr hab. inż. Zbigniew Luty, Oddział Okręgowy w Szczecinie dr hab. Stanisław Hońko, Oddział Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim mgr Łukasz Drewniak. W konferencji uczestniczył również prezes Regionalnego Oddziału Krajowej Izby Biegłych Rewidentów w Gorzowie Wielkopolskim mgr Henryk Michał Drewniak. Z zainteresowaniem wystąpieniom konferencyjnym przysłuchiwali się również studenci kierunków ekonomicznych.

Na konferencję zostały zgłoszone artykuły prezentujące szerokie spektrum zagadnień jednak ze względu na ramy czasowe nie wszystkie problemy mogły zostać poruszone. Efektem będzie dwutomowa recenzowana monografia.

Biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie, Organizatorzy konferencji żywią nadzieję, że dzięki takim wydarzeniom pogłębiona zostanie współpraca pomiędzy naukowcami a praktykami, która zaowocuje w przyszłości kolejnymi wspólnymi inicjatywami.

 

23.10.2015

Program V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2015

 

02.10.2015

Vetoquinol sponsorem V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2015


01.10.2015

Recenzje artykułów na V Ogólnopolską Konferencję Naukową Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2015

Informujemy, iż proces recenzowania przesłanych artykułów na IV Ogólnopolską Konferencję Naukową Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2014 jest w toku, i czekamy obecnie na ich wynik. Po otrzymaniu wyników recenzji zostaną one Państwu niezwłocznie przesłane.

02.09.2015

Prezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział w Szczecinie Pan dr hab. Stanisław Hońko uczestnikiem V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2015.

Miło nam poinformować, iż w gronie uczestników V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2015 będzie Pan dr hab. S. Hońko Prezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział w Szczecinie.

21.08.2015

Prezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Wielkopolski w Poznaniu Pan prof. dr hab. Wiktor Gabrusewicz uczestnikiem V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2015.

Miło nam poinformować, iż w gronie uczestników i prelegentów V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2015 będzie Pan prof. dr hab. W. Gabrusewicz Prezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Wielkopolski w Poznaniu, Kierownik Katedry Rachunkowości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

18.08.2015

Pan prof. dr hab. Ignacy Dziedziczak uczestnikiem V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2015.

Miło nam poinformować, iż w gronie uczestników i prelegentów V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2015 będzie Pan prof. dr hab. Ignacy Dziedziczak.

07.07.2015

Prezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Dolnośląski we Wrocławiu Pan prof. dr hab. inż. Zbigniew Luty uczestnikiem V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2015.

Miło nam poinformować, iż w gronie uczestników i prelegentów V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2015 będzie Pan prof. dr hab. inż. Zbigniew Luty Prezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Dolnośląski we Wrocławiu, Kierownik Katedry Rachunkowości Finansowej i Kontroli w Instytucie Rachunkowości Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

 

01.07.2015

Przedłużony termin przesyłania artykułów na V Ogólnopolską Konferencję Naukową Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2015

Informujemy, iż w związku z napływającymi prośbami został przedłużony termin przesyłania artykułów na V Ogólnopolską Konferencję Naukową Rachunkowość i Finanse 2014. Teoria i Praktyka 2015 do dnia 15.08.2015.

23.03.2015

"HOLDING-ZREMB Gorzów" S.A. srebrnym sponsorem V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2015.

"HOLDING-ZREMB Gorzów" S.A. jest spółką powstałą w dniu 25.04.1994 r w wyniku przekształceń kapitałowych ZREMB-GORZÓW Spółka z o.o., której tradycje sięgają 1955 roku. Zatrudnia około 360 pracowników w oddziałach: "MEPROZET-DREZDENKO","METPOL-BARLINEK" i "REMBUD-ZREMB". Struktura firmy umożliwia oferowanie szerokiego wachlarza wyrobów i usług począwszy od przepustnic energetycznych, konstrukcji hal przemysłowych, konstrukcji offshorowych, wyposazenia hut i elektrowni, konstrukcji dla przemysłu okrętowego, konstrukcji stalowych suwnic i dźwigów, urządzeń wyposażenia ferm hodowlanych. Przedmiotem działalności firmy jest również montaż urządzeń i konstrukcji stalowych oraz generalne wykonawstwo obiektów rolniczych i przemysłowych. Nowym kierunkiem w działalności Spółki są konstrukcje spawane z dużym udziałem obróbki skrawaniem między innymi ramy pojazdów samobieżnych. Dzięki posiadanym certyfikatom i uprawnieniom wyroby "HOLDING-ZREMB Gorzów" S.A. sprzedawane są na cały świat - między innymi: do Norwegii, Niemiec, Danii, Finlandii, Holandii, Austrii, Wielkiej Brytanii, USA.

13.03.2015

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne oddział w Poznaniu patronem merytorycznym V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2015.

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne (PTE) jest niezależnym, profesjonalnym, ogólnopolskim, stowarzyszeniem ekonomistów zrzeszającym praktyków i teoretyków. Powstało w 1945 r. nawiązując do tradycji zawodowych ruchów ekonomistów na ziemiach polskich w XIX w. oraz warszawskiego Stowarzyszenia Ekonomistów i Statystyków i Towarzystw Ekonomicznych działających w Krakowie, Poznaniu i Lwowie w okresie międzywojennym. PTE jest członkiem Międzynarodowej Asocjacji Ekonomicznej (The International Economic Association).

13.03.2015

Narodowy Bank Polski patronem honorowym V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2015.

Narodowy Bank Polski (NBP) jest bankiem centralnym Rzeczypospolitej Polskiej. Wypełnia zadania określone w Konstytucji RP, ustawie o Narodowym Banku Polskim i ustawie Prawo bankowe. Wymienione akty prawne gwarantują niezależność NBP od innych organów państwa.

24.02.2015

Wydawnictwo Difin brązowym sponsorem V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2015.

Wydawnictwo Difin istnieje na polskim rynku od 1991 roku. Specjalizuje się w publikacjach z zakresu zarządzania, rachunkowości, ekonomii, prawa. Aktualna oferta wydawnicza została rozszerzona również o publikacje z dziedziny psychologii i socjologii, dla których wprowadzono nowy imprint: ENGRAM. Difin jest również wydawcą podręczników akademickich i podręczników skierowanych do szkół ponadgimnazjalnych do nauki przedmiotów zawodowych. Bieżącą ofertę wydawniczą stanowią także poradniki podatkowe, komentarze prawne, słowniki, leksykony. Atutem Wydawnictwa jest pewna, rzetelna informacja poparta doświadczeniem autorów, znawców tematu, profesjonalistów z czołowych polskich uczelni i praktyków z renomowanych firm polskich i zagranicznych.

16.02.2015

TVP Gorzów Wielkopolski patronem medialnym V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2015.


13.02.2015

Miesięcznik Rachunkowość patronem medialnym V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2015.

Miesięcznik Rachunkowość to czasopismo fachowe skierowane do księgowych i biegłych rewidentów. Zawiera bieżące, miarodajne wyjaśnienia poświęcone księgowości, podatkom oraz ubezpieczeniom.

11.02.2015

Gazeta Bankowa patronem medialnym V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2015.

Gazeta Bankowa to opiniotwórczy miesięcznik obecny na rynku prasowym od 1988 r. Gazeta Bankowa to wiadomości, wywiady, felietony, analizy, raporty, prognozy z dziedziny bankowości, ubezpieczeń i szeroko pojętych finansów, a także gospodarki.

06.02.2015

Radio Gorzów patronem medialnym V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2015.

Radio Gorzów to lokalne radio nadające w Gorzowie Wielkopolskim na częstotliwości 95,6 MHz. Jest stacją miejską działająca w strukturach Polskiego Radia - Radia Zachód.

06.02.2015

Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna brązowym sponsorem V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2015.

Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna funkcjonuje od 1997 z sukcesem wspiera i obsługuje inwestorów krajowych i zagranicznych. K-S SSE jest najszybciej rozwijającą się polską specjalną strefą ekonomiczną, zarówno pod względem finansowym, jak i terytorialnym. Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest jedną z największych Stref w Polsce. Oferuje bogaty wybór terenów w pełni przygotowanych do rozpoczęcia inwestycji od zaraz. Daje ulgi i preferencje podatkowe zagwarantowane prawnie przez polski rząd i parlament. Zwolnienia podatkowe w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej są największą dostępną ulgą finansową obowiązującą obecnie w Polsce. Inwestora wspiera rząd RP i samorządy lokalne, będący głównymi akcjonariuszami Kostrzyńsko – Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Dzięki temu inwestycje realizowane są w komfortowych dla inwestora warunkach, a sprawność działania spółki zarządzającej Strefą znacznie ułatwia firmom rozpoczęcie i prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce.

05.02.2015

Portal Finansowy AleBank.pl patronem medialnym V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2015.

aleBank.pl to serwis o tematyce bankowej i ekonomicznej, skierowany do pracowników sektora finansowego, samorządowców, przedsiębiorców oraz indywidualnych odbiorców produktów finansowych. Współpracujemy z najważniejszymi instytucjami polskiego rynku finansowego, uczelniami ekonomicznymi oraz samorządami.

Na portalu m.in.:

 • aktualności z zakresu bankowości, finansów, gospodarki, kadr i samorządów,

 • komentarze, wywiady, blogi, opinie ekspertów, raporty,

 • archiwum kilkunastu tysięcy eksperckich artykułów,

 • bieżące wydania on-line specjalistycznych pism: Miesięcznik Finansowy BANK, Nowoczesny Bank Spółdzielczy, Europejski Doradca Samorządowy, Kurier Finansowy, Finansowanie Nieruchomości.

05.02.2015

Miesięcznik Finansowy Bank patronem medialnym V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2015.

Miesięcznik Finansowy Bank to profesjonalny, istniejący już 20 lat, magazyn środowiska bankowo-finansowego. Porusza zasadnicze dla tegoż środowiska zagadnienia, omawia ważne dlań zmiany przepisów prawnych, przedstawia problemy, z jakimi się boryka i możliwe ich rozwiązania.

05.02.2015

Miesięcznik Nowoczesny Bank Spółdzielczy patronem medialnym V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2015.

Miesięcznik Nowoczesny Bank Spółdzielczy to jedno z najlepszych i najlepiej odbieranych pism środowiska bankowości spółdzielczej. Od 2002 roku pomaga w unowocześnianiu tego sektora i kształceniu jego kadry. Organizuje profesjonalne dyskusje poświęcone najważniejszym problemom nurtującym to środowisko. Na stałe zakorzenił się w polskiej bankowości spółdzielczej – czytany jest nie tylko przez pracowników banków spółdzielczych, ale także klientów tych banków oraz ekspertów finansowych i gospodarczych.

05.02.2015

Kwartalnik Kurier Finansowy patronem medialnym V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2015.

„Majątek. Rodzina. Praca. Bezpieczeństwo”: Tajemnice inwestowania, sposoby pomnażania kapitału, zarządzanie ryzykiem, weryfikacja partnerów biznesowych i handlowych, procedury i narzędzia prawne gwarantujące bezpieczeństwo obrotu, alternatywne źródła lokowania aktywów, zabezpieczanie roszczeń i sekurytyzacja aktywów. Dywersyfikacja portfeli i alokacja wartości pieniężnych, kryteria wyboru i doboru doradcy finansowego, to tylko niektóre problemy i kwestie, które w przystępnej formie opisujemy na łamach „Kuriera Finansowego”.

27.01.2015

Komisja Nadzoru Finansowego patronem honorowym V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2015.

Komisja Nadzoru Finansowego sprawuje nadzór nad sektorem bankowym, rynkiem kapitałowym, ubezpieczeniowym, emerytalnym, nadzór nad instytucjami płatniczymi i biurami usług płatniczych, instytucjami pieniądza elektronicznego oraz nad sektorem kas spółdzielczych.

Do zadań Komisji należy ponadto:

 • podejmowanie działań służących prawidłowemu funkcjonowaniu rynku finansowego;
 • podejmowanie działań mających na celu rozwój rynku finansowego i jego konkurencyjności;
 • podejmowanie działań informacyjnych w zakresie funkcjonowania rynku finansowego;
 • udział w przygotowywaniu projektów aktów prawnych w zakresie nadzoru nad rynkiem finansowym;
 • stwarzanie możliwości polubownego i pojednawczego rozstrzygania sporów między uczestnikami rynku finansowego, w szczególności sporów wynikających ze stosunków umownych między podmiotami podlegającymi nadzorowi Komisji a odbiorcami usług świadczonych przez te podmioty;
 • wykonywanie innych zadań określonych ustawami.

Celem nadzoru nad rynkiem finansowym jest zapewnienie prawidłowego funkcjonowania tego rynku, jego stabilności, bezpieczeństwa oraz przejrzystości, zaufania do rynku finansowego, a także zapewnienie ochrony interesów uczestników tego rynku.

22.01.2015

Wydawnictwo Podatkowe Gofin srebnym sponsorem V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2015.

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN od ponad 25 lat dostarcza firmom, instytucjom i klientom indywidualnym fachowych informacji i wyjaśnień dotyczących praktycznego stosowania przepisów z zakresu: podatków, rachunkowości, ubezpieczeń i prawa pracy. Kompleksowość i wygodę w dostępie do informacji zapewnia szeroka gama produktów obejmująca:

1. specjalistyczne Czasopisma:

· Biuletyn Informacyjny dla Służb Ekonomiczno-Finansowych (ukazuje się co 10 dni)

· Ubezpieczenia i Prawo Pracy (dwutygodnik)

· Poradnik VAT (dwutygodnik)

· Zeszyty Metodyczne Rachunkowości (dwutygodnik)

· Przegląd Podatku Dochodowego (dwutygodnik)

2. ogólnopolski Dziennik „Gazeta Podatkowa”,

3. książki z cyklu „Biblioteka Podatnika”:

· Wszystko o podatkach, rachunkowości i finansach w 2015 roku

· VAT w pytaniach i odpowiedziach. Poradnik na 2015 rok

· Podatek dochodowy od osób prawnych w 2015 roku

· Ustalanie zaliczek na podatek dochodowy przez zakłady pracy (płatników) w 2015 roku

· Obowiązki zakładów pracy wobec ZUS w 2015 roku

· Wszystko o prawie pracy i BHP w 2015 roku

4. serwisy internetowe:

· Gofin.pl

· SGK.gofin.pl (Serwis Głównego Księgowego)

· Czasopismaksiegowych.pl

· Gazetapodatkowa.pl

5. programy użytkowe:

· PIT.gofin.pl – Roczne rozliczenie podatku

· Bilans.gofin.pl – Sprawozdanie finansowe

· DRUKI Gofin – Aktywne druki

· eWYDANIE Gofin – Elektroniczna prasa specjalistyczna

· ASYSTENT Gofin - Aplikacja dla księgowych

6. przydatne narzędzia m.in.:

· przepisy.gofin.pl

· kalkulatory.gofin.pl

· wskaźniki.gofin.pl

Publikacje GOFIN to przede wszystkim fachowa pomoc dla księgowych i służb kadrowo-płacowych.

15.01.2015

Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych patronem merytorycznym V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2015.

Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych to prestiżowa organizacja dbająca o rozwój polskiego rynku kapitałowego oraz reprezentująca interesy spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Służy środowisku emitentów wiedzą i doradztwem w zakresie regulacji rynku giełdowego oraz praw i powinności uczestniczących w nim spółek. Będąc organizacją ekspercką, zmierza do szerzenia i wymiany wiedzy umożliwiającej rozwój rynku kapitałowego i nowoczesnej gospodarki rynkowej w Polsce. Stowarzyszenie istnieje od 1993 roku, oferując spółkom członkowskim pomoc i konsultacje w zakresie wymogów prawnych, regulacji rynku, relacji inwestorskich. Pracami SEG kieruje prezes Mirosław Kachniewski.

Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych jest organizacją samorządową emitentów, do której przynależność jest dobrowolna. Członkami Zwyczajnymi Stowarzyszenia są prezesi, członkowie zarządów spółek giełdowych, zaś same spółki, jako osoby prawne mają status Członków Wspierających. Działalność statutowa finansowana jest ze składek członkowskich.

Obecnie SEG skupia około 300 spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz alternatywnym rynku NewConnect, reprezentujących ponad 80 proc. kapitalizacji emitentów krajowych. Stowarzyszenie podejmuje prace na rzecz rozwoju rynku kapitałowego, głównie za pomocą działań regulacyjnych i edukacyjnych.

MISJA

Misją Stowarzyszenia jest reprezentowanie spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. SEG służy środowisku emitentów wiedzą i doradztwem w zakresie regulacyjnym (poprzez uczestnictwo w procesie legislacyjnym), samoregulacyjnych (wypracowywanie standardów, interpretacji i rekomendacji) oraz edukacyjnych (poprzez organizację licznych szkoleń, konferencji i kongresów), jak również podejmując wiele innych działań na rzecz rozwoju rynku kapitałowego w Polsce.

Zgodnie z paragrafem 9, Rozdziału II Statutu Stowarzyszenia:

 1. Podstawowym celem działania Stowarzyszenia jest reprezentowanie i ochrona interesów zrzeszonych w nim członków.
 2. Celem działania Stowarzyszenia jest umożliwienie współdziałania emitentów papierów wartościowych i innych instrumentów finansowych, na rzecz rozwoju rynku kapitałowego, ewolucji polskiego życia gospodarczego i społecznego w kierunku tworzenia gospodarki rynkowej oraz doskonalenia zdolności organizacyjnej jego członków i dbałości o etyczne zachowanie uczestników rynku kapitałowego.
 3. Stowarzyszenie odwołuje się do tradycji aktywności gospodarczej, zaradności, oszczędności i racjonalizmu w działaniu.
 4. Stowarzyszenie podejmuje działania, w tym działalność naukową i oświatową, na rzecz rozwoju rynku kapitałowego

DZIAŁALNOŚĆ:

Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych istnieje od roku 1993 roku. Oferuje pomoc i konsultacje dla spółek członkowskich w zakresie wymogów prawnych, regulacji rynku, relacji inwestorskich.

Celem Stowarzyszenia jest udzielania wsparcia spółkom w aspekcie informacyjnym (przekazywanie informacji o zmianach legislacyjnych możliwie najwcześniej, często na długo przed uchwaleniem przepisów), edukacyjnym (organizacja seminariów i konferencji) oraz prawnym (opracowywanie opinii prawnych, rekomendacji i interpretacji dotyczących nowych przepisów).

Stowarzyszenie podejmuje prace na rzecz rozwoju rynku kapitałowego, poprzez działania edukacyjne, promocyjne i lobbingowe. Działa na rzecz integracji środowiska emitentów papierów wartościowych, podejmując organizację konferencji i kongresów.
Podstawową metodą pracy Stowarzyszenia jest przekazywanie regulatorom rynku oczekiwań emitentów dotyczących poprawy funkcjonowania rynku papierów wartościowych, a także formułowanie propozycji zmian regulacji prawnych, zwiększających atrakcyjność giełdy, jako miejsca pozyskiwania kapitału dla podmiotów gospodarczych.

SEG jest członkiem EuropeanIssuers, organizacji powstałej z połączenia dwóch europejskich stowarzyszeń: EALIC i UNIQUE. Do podstawowych aktywności organizacji, należy prowadzenie dialogu z Komisją Unii Europejskiej i Parlamentem Europejskim oraz reprezentowanie swoich członków wobec CESR (Komitet Europejskich Regulatorów Rynku Kapitałowego). Aktualnie członkami jest 16 organizacji międzynarodowych, skupiających spółki giełdowe z Austrii, Belgii, Bułgarii, Cypru, Finlandii, Francji, Niemiec, Grecji, Portugalii, Włoch, Holandii, Polski, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Członkiem Zarządu EuropeanIssuers jak również członkiem Komitetu Zarządzającego (Executive Committee), którego zadaniem jest bieżące zarządzanie EuropeanIssuers oraz opiniowanie projektów aktów prawnych przygotowywanych na forum Unii Europejskiej, jest dr Mirosław Kachniewski, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych. EuropeanIssuers aktywnie angażuje się w debaty międzynarodowe, bierze udział w licznych konferencjach i grupach roboczych, zabiera głos w kluczowych sprawach dla rynku kapitałowego, jak również wydaje opinie i stanowiska ważne dla emitentów i rynku kapitałowego.

SEG działa na podstawie ustawy Prawo o Stowarzyszeniach, statutu oraz zgodnie z porządkiem prawnym Rzeczpospolitej Polskiej.

NIP 525 15 64 435
REGON 630189656
KRS nr 0000023912, SĄD REJONOWY dla m.st Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Więcej informacji na www.seg.org.pl

 

http://seg.org.pl/pl/korzysci-z-czlonkostwa-w-seg

 

14.01.2015

eGospodarka.pl patronem medialnym V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2015.

eGospodarka.pl (www.eGospodarka.pl)

Praktyczny Serwis dla przedsiębiorców i osób prywatnych. Codziennie publikuje wiadomości z zakresu biznesu, gospodarki oraz Internetu. Udostępnia szereg narzędzi pomocnych przy prowadzeniu firmy oraz pracy w domu.

To jeden z czołowych serwisów biznesowych mający ponad 1,2 miliona użytkowników generujących powyżej 5,7 mln odsłon miesięcznie (Megapanel PBI/Gemius, wrzesień 2014).

Serwis jest bogatym poradnikiem z zakresu prawa, podatków, rachunkowości i finansów. Dostarcza wiedzę niezbędną w działalności firmy. Do dyspozycji przedsiębiorców są bezpłatne aktualne wzory dokumentów i formularzy, narzędzia porównawcze, kalkulatory i wyszukiwarki (w tym m.in. baza przetargów publicznych, ofert pracy w Polsce i za granicą oraz oferty nieruchomości prywatnych i komercyjnych).

Misją Serwisu jest między innymi dostarczanie praktycznych informacji i narzędzi niezbędnych w podejmowaniu działań i decyzji biznesowych oraz pomoc w wymianie informacji między firmami.

15.11.2014

Zapraszamy do udziału w V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2015

Serdecznie zapraszamy do udziału w V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2015, która odbędzie się w dniu 5 listopada 2015 roku na Wydziale Ekonomicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

28.10.2014

IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2014 - relacja

23 października 2014 roku w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka. Organizatorem konferencji był Zakład Rachunkowości i Zarządzania Finansami Wydziału Ekonomicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim przy współpracy z Pracownią Analiz Gospodarczych Akademickiego Centrum Badań Euroregionalnych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim oraz Oddziałem Okręgowym Stowarzyszenia Księgowych w Gorzowie Wielkopolskim, a także Regionalnym Oddziałem Krajowej Izby Biegłych Rewidentów w Gorzowie Wielkopolskim.

Konferencja odbywała się pod patronatem honorowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Komisji Nadzoru Finansowego, a merytorycznym Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych, Centrum Informacji Gospodarczej oraz Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli TVP Gorzów Wielkopolski, Radio Gorzów; czasopisma: Rachunkowość, Gazeta Bankowa, Nowoczesny Bank Spółdzielczy, Bank, Finansowanie Nieruchomości, Kurier Finansowy, Europejski Doradca Samorządowy, Miesięcznik Kapitałowy; portale internetowe: egospodarka.pl, alebank.pl, gorzow24.pl. Sponsorem konferencji było wydawnictwo Gofin, Kostrzyńsko Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, firma Vetoquinol oraz wydawnictwo Difin.

Celem konferencji była wymiana poglądów na temat aktualnych problemów dotyczących teorii i praktyki współczesnej rachunkowości, a także nowoczesnych finansów. Tematem przewodnim było określenie roli i znaczenia rachunkowości w dzisiejszym świecie, a także wskazanie miejsca zawodu biegłego rewidenta w kształtowaniu wiarygodnej informacji ekonomicznej. Poruszana na konferencji problematyka dotyczyła również obszaru zarządzania finansami przedsiębiorstw, szczególnie w aspekcie wykorzystania kapitału czy factoringu oraz współczesnej bankowości.

Konferencja Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka stała się platformą wymiany doświadczeń pomiędzy teoretykami - naukowcami reprezentującymi różne ośrodki naukowe oraz praktykami - biegłymi rewidentami, księgowymi, specjalistami z dziedziny finansów i bankowości. Rangę konferencji podnieśli również zaproszeni goście, autorytety z dziedziny rachunkowości i finansów - prof. dr hab. Wiktor Gabrusewicz oraz prof. dr hab. inż. Zbigniew Luty. Z zainteresowaniem wystąpieniom konferencyjnym przysłuchiwali się również studenci kierunków ekonomicznych oraz uczniowie liceum ekonomicznego.

Na konferencję zostały zgłoszone artykuły prezentujące szerokie spektrum zagadnień jednak ze względu na ramy czasowe nie wszystkie problemy mogły zostać poruszone. Efektem będzie dwutomowa recenzowana monografia.

Biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie, Organizatorzy konferencji żywią nadzieję, że dzięki takim wydarzeniom pogłębiona zostanie współpraca pomiędzy naukowcami a praktykami, która zaowocuje w przyszłości kolejnymi wspólnymi inicjatywami.

 

 

07.10.2014

IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2014

Szanowni Państwo, w zakładce zgłoszenie udziału znajduje się formularz dla osób, które chciałyby uczestniczyć w konferencji bez referatu. Formularz rejestracyjny prosimy przesyłać na adres konferencji Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 19.10.2014.

05.10.2014

Program konferencji IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2014

05.08.2014

Wynik recenzji artykułów na IV Ogólnopolską Konferencję Naukową Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2014

Informujemy, iż recenzje artykułów nadesłanych na IV Ogólnopolską Konferencję Naukową Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2014 są przesyłane ich autorom. Termin wnoszenia wpłat mija 15 sierpnia 2014.

28.07.2014

Recenzje artykułów na IV Ogólnopolską Konferencję Naukową Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2014

Informujemy, iż proces recenzowania przesłanych artykułów na IV Ogólnopolską Konferencję Naukową Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2014 jest w toku, i czekamy obecnie na ich wynik. Po otrzymaniu wyników recenzji zostaną one Państwu niezwłocznie przesłane. Jednocześnie informujemy, iż termin wnoszenia wpłat został wydłużony do 15 sierpnia 2014.

31.05.2014

Przedłużony termin przesyłania artykułów na IV Ogólnopolską Konferencję Naukową Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2014

Informujemy, iż w związku z napływającymi prośbami został przedłużony termin przesyłania artykułów na IV Ogólnopolską Konferencję Naukową Rachunkowość i Finanse 2014. Teoria i Praktyka 2014 do dnia 11.06.2014.

17.04.2014

Prezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Dolnośląski we Wrocałwiu Pan prof. zw. dr hab. inż. Zbigniew Luty uczestnikiem IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2014.

Miło nam poinformować, iż w gronie uczestników i prelegentów IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2014 będzie Pan prof. zw. dr hab. inż. Z. Luty Prezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Dolnośląski we Wrocławiu, Kierownik Katedry Rachunkowości Finansowej i Kontroli Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławniu.

14.04.2014

Prezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Wielkopolski w Poznaniu Pan prof. dr hab. Wiktor Gabrusewicz uczestnikiem IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2014.

Miło nam poinformować, iż w gronie uczestników i prelegentów IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2014 będzie Pan prof. dr hab. W. Gabrusewicz Prezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Wielkopolski w Poznani, Kierownik Katedry Rachunkowości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

02.04.2014

Przedłużony termin zgłoszeń na IV Ogólnopolską Konferencję Naukową Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2014.

Serdecznie informujemy, iż z uwagi na napływające zapytania zostały przedłużone terminy zgłoszenia uczestnictwa i przesyłania artykułów na IV Ogólnopolską Konferencję Naukową Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2014. Serdecznie Zapraszamy.

26.03.2014

Vetoquinol brązowym sponsorem IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2014.

25.03.2014

Monografie z III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2013.

Szanowni Państwo nadesłane artykuły na III Ogólnopolską Konferencję Naukową Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2013 zostały wydrukowane. Dwa tomy monografii Tom I WYBRANE PROBLEMY FINANSÓW I RYNKÓW FINANSOWYCH oraz Tom II WYBRANE PROBLEMY RACHUNKOWOŚCI I SPRAWOZDAWCZOŚCI FINANSOWEJ zostały wysłane do Państwa.

11.02.2014

Wydawnictwo Podatkowe Gofin srebrnym sponsorem IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2014.


 

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN od 25 lat dostarcza firmom, instytucjom i klientom indywidualnym fachowych informacji i wyjaśnień dotyczących praktycznego stosowania przepisów z zakresu: podatków, rachunkowości, ubezpieczeń i prawa pracy. Kompleksowość i wygodę w dostępie do informacji zapewnia szeroka gama produktów obejmująca:

1. Specjalistyczne Czasopisma:

 • Biuletyn Informacyjny dla Służb Ekonomiczno-Finansowych (ukazuje się co 10 dni)
 • Ubezpieczenia i Prawo Pracy (dwutygodnik)
 • Poradnik VAT (dwutygodnik)
 • Zeszyty Metodyczne rachunkowości (dwutygodnik)
 • Przegląd Podatku Dochodowego (dwutygodnik)

2. Ogólnopolski Dziennik „Gazeta Podatkowa”,

3. Książki z cyklu „Biblioteka Podatnika”:

 • Wszystko o podatkach, rachunkowości i finansach w 2014 roku
 • VAT w pytaniach i odpowiedziach. Poradnik na 2014 rok
 • Podatek dochodowy od osób prawnych w 2014 roku
 • Ustalanie zaliczek na podatek dochodowy przez zakłady pracy (płatników) w 2014 roku
 • Obowiązki zakładów pracy wobec ZUS w 2014 roku
 • Wszystko o prawie pracy i BHP w 2014 roku

4. Serwisy internetowe:

 • Gofin.pl
 • SGK.gofin.pl (Serwis Głównego Księgowego)
 • Czasopismaksiegowych.pl
 • Gazetapodatkowa.pl

5. Programy użytkowe:

 • PIT.gofin.pl – Roczne rozliczenie podatku
 • Bilans.gofin.pl – Sprawozdanie finansowe
 • DRUKI Gofin – Aktywne druki
 • eWYDANIE Gofin – Elektroniczna prasa specjalistyczna

6. Przydatne narzędzia m.in.:

 • przepisy.gofin.pl
 • kalkulatory.gofin.pl
 • wskaźniki.gofin.pl

Publikacje GOFIN to przede wszystkim fachowa pomoc dla księgowych i służb kadrowo-płacowych.

28.01.2014

Monografie z III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2013.

Szanowni Państwo nadesłane artykuły na III Ogólnopolską Konferencję Naukową Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2013 zostały złożone do druku. Mamy nadzieję, że dwa tomy monografii zostaną wydane i nadesłane do Państwa do końca lutego 2014.

23.01.2014

KSSSE brązowym sponsorem IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2014.

Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna funkcjonuje od 1997 wspierając i obsługując inwestorów krajowych i zagranicznych. K-S SSE jest najszybciej rozwijającą się polską specjalną strefą ekonomiczną, zarówno pod względem finansowym, jak i terytorialnym. Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest jedną z największych Stref w Polsce. Oferuje bogaty wybór terenów w pełni przygotowanych do rozpoczęcia inwestycji od zaraz. Daje ulgi i preferencje podatkowe zagwarantowane prawnie przez polski rząd i parlament. Zwolnienia podatkowe w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej są największą dostępną ulgą finansową obowiązującą obecnie w Polsce. Inwestora wspiera rząd RP i samorządy lokalne, będący głównymi akcjonariuszami Kostrzyńsko – Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Dzięki temu inwestycje realizowane są w komfortowych dla inwestora warunkach, a sprawność działania spółki zarządzającej Strefą znacznie ułatwia firmom rozpoczęcie i prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce.

09.01.2014

Komisja Nadzoru Finansowego patronem honorowym IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2014.

Komisja Nadzoru Finansowego sprawuje nadzór nad sektorem bankowym, rynkiem kapitałowym, ubezpieczeniowym, emerytalnym, nadzór nad instytucjami płatniczymi i biurami usług płatniczych, instytucjami pieniądza elektronicznego oraz nad sektorem kas spółdzielczych. Celem nadzoru nad rynkiem finansowym jest zapewnienie prawidłowego funkcjonowania tego rynku, jego stabilności, bezpieczeństwa oraz przejrzystości, zaufania do rynku finansowego, a także zapewnienie ochrony interesów uczestników tego rynku.

20.12.2013

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne oddział w Poznaniu patronem merytorycznym IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2014.

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne (PTE) jest niezależnym, profesjonalnym, ogólnopolskim, stowarzyszeniem ekonomistów zrzeszającym praktyków i teoretyków. Powstało w 1945 r. nawiązując do tradycji zawodowych ruchów ekonomistów na ziemiach polskich w XIX w. oraz warszawskiego Stowarzyszenia Ekonomistów i Statystyków i Towarzystw Ekonomicznych działających w Krakowie, Poznaniu i Lwowie w okresie międzywojennym. PTE jest członkiem Międzynarodowej Asocjacji Ekonomicznej (The International Economic Association).

12.12.2013

Gazeta Bankowa patronem medialnym IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2014.

Gazeta Bankowa to opiniotwórczy miesięcznik obecny na rynku prasowym od 1988 r. Gazeta Bankowa to wiadomości, wywiady, felietony, analizy, raporty, prognozy z dziedziny bankowości, ubezpieczeń i szeroko pojętych finansów, a także gospodarki.

09.12.2013

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie patronem honorowym IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2014.

 

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. jest największą krajową giełdą instrumentów finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i jedną z najszybciej rozwijających się giełd w Europie. Grupa oferuje szeroką gamę produktów i usług w ramach prowadzonych rynków obrotu papierami udziałowymi, instrumentami pochodnymi i dłużnymi, produktami strukturyzowanymi, a także prowadzi sprzedaż danych rynkowych. GPW to jedna z najlepiej rozpoznawalnych polskich instytucji finansowych na świecie.

 

06.12.2013

Wydawnictwo Difin brązowym sponsorem IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2014.

Wydawnictwo Difin istnieje na polskim rynku od 1991 roku. Specjalizuje się w publikacjach z zakresu zarządzania, rachunkowości, ekonomii, prawa. Aktualna oferta wydawnicza została rozszerzona również o publikacje z dziedziny psychologii i socjologii, dla których wprowadzono nowy imprint: ENGRAM. Difin jest również wydawcą podręczników akademickich i podręczników skierowanych do szkół ponadgimnazjalnych do nauki przedmiotów zawodowych. Bieżącą ofertę wydawniczą stanowią także poradniki podatkowe, komentarze prawne, słowniki, leksykony. Atutem Wydawnictwa jest pewna, rzetelna informacja poparta doświadczeniem autorów, znawców tematu, profesjonalistów z czołowych polskich uczelni i praktyków z renomowanych firm polskich i zagranicznych.

06.12.2013

Centrum Informacji Gospodarczej patronem merytorycznym IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2014.

Podstawowymi zadaniami Centrum Informacji Gospodarczej jest przekazywanie wiedzy o tym, jak wykorzystać informacje gospodarcze w działalności przedsiębiorców oraz jaką rolę pełni pozytywna historia kredytowa i płatnicza dla przedsiębiorców i osób fizycznych.

06.12.2013

Portal ale.Bank.pl patronem medialnym IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2014.

aleBank.pl to serwis o tematyce bankowej i ekonomicznej, skierowany do pracowników sektora finansowego, samorządowców, przedsiębiorców oraz indywidualnych odbiorców produktów finansowych. Współpracujemy z najważniejszymi instytucjami polskiego rynku finansowego, uczelniami ekonomicznymi oraz samorządami.

Na portalu m.in.:

 • aktualności z zakresu bankowości, finansów, gospodarki, kadr i samorządów,

 • komentarze, wywiady, blogi, opinie ekspertów, raporty,

 • archiwum kilkunastu tysięcy eksperckich artykułów,

 • bieżące wydania on-line specjalistycznych pism: Miesięcznik Finansowy BANK, Nowoczesny Bank Spółdzielczy, Europejski Doradca Samorządowy, Kurier Finansowy, Finansowanie Nieruchomości.

06.12.2013

Miesięcznik Kurier Finansowy patronem medialnym IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2014.

„Majątek. Rodzina. Praca. Bezpieczeństwo”: Tajemnice inwestowania, sposoby pomnażania kapitału, zarządzanie ryzykiem, weryfikacja partnerów biznesowych i handlowych, procedury i narzędzia prawne gwarantujące bezpieczeństwo obrotu, alternatywne źródła lokowania aktywów, zabezpieczanie roszczeń i sekurytyzacja aktywów. Dywersyfikacja portfeli i alokacja wartości pieniężnych, kryteria wyboru i doboru doradcy finansowego, to tylko niektóre problemy i kwestie, które w przystępnej formie opisujemy na łamach „Kuriera Finansowego”.

06.12.2013

Miesięcznik Nowoczesny Bank Spółdzielczy patronem medialnym IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2014.

Miesięcznik Nowoczesny Bank Spółdzielczy to jedno z najlepszych i najlepiej odbieranych pism środowiska bankowości spółdzielczej. Od 2002 roku pomaga w unowocześnianiu tego sektora i kształceniu jego kadry. Organizuje profesjonalne dyskusje poświęcone najważniejszym problemom nurtującym to środowisko. Na stałe zakorzenił się w polskiej bankowości spółdzielczej – czytany jest nie tylko przez pracowników banków spółdzielczych, ale także klientów tych banków oraz ekspertów finansowych i gospodarczych.

06.12.2013

Miesięcznik BANK patronem medialnym IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2014.

Miesięcznik Finansowy Bank to profesjonalny, istniejący już 20 lat, magazyn środowiska bankowo-finansowego. Porusza zasadnicze dla tegoż środowiska zagadnienia, omawia ważne dlań zmiany przepisów prawnych, przedstawia problemy, z jakimi się boryka i możliwe ich rozwiązania.

06.12.2013

Kwartalnik Finansowanie Nieruchomości patronem medialnym IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2014.

Kwartalnik Finansowanie Nieruchomości to jedyne w Polsce specjalistyczne czasopismo poświęcone finansowaniu nieruchomości i rozwojowi tego rynku. Adresowane jest do osób zawodowo związanych z tą dziedziną, do pracowników banków, firm ubezpieczeniowych, funduszy inwestycyjnych oraz emerytalnych, a także firm deweloperskich.

04.12.2013

TVP Gorzów Wielkopolski patronem medialnym IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2014.

04.12.2013

Radio Gorzów patronem medialnym IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2014.

Radio Gorzów to lokalne radio nadające w Gorzowie Wielkopolskim na częstotliwości 95,6 MHz. Jest stacją miejską działająca w strukturach Polskiego Radia - Radia Zachód.

03.12.2013

Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych patronem merytorycznym IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2014.

Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych istnieje od roku 1993 roku. Oferuje pomoc i konsultacje dla spółek członkowskich w zakresie wymogów prawnych, regulacji rynku, relacji inwestorskich.

Celem Stowarzyszenia jest udzielania wsparcia spółkom w aspekcie informacyjnym (przekazywanie informacji o zmianach legislacyjnych możliwie najwcześniej, często na długo przed uchwaleniem przepisów), edukacyjnym (organizacja seminariów i konferencji) oraz prawnym (opracowywanie opinii prawnych, rekomendacji i interpretacji dotyczących nowych przepisów).

Stowarzyszenie podejmuje prace na rzecz rozwoju rynku kapitałowego, poprzez działania edukacyjne, promocyjne i lobbingowe. Działa na rzecz integracji środowiska emitentów papierów wartościowych, podejmując organizację konferencji i kongresów. Podstawową metodą pracy Stowarzyszenia jest przekazywanie regulatorom rynku oczekiwań emitentów dotyczących poprawy funkcjonowania rynku papierów wartościowych, a także formułowanie propozycji zmian regulacji prawnych, zwiększających atrakcyjność giełdy, jako miejsca pozyskiwania kapitału dla podmiotów gospodarczych.

27.11.2013

Portal gorzow24.pl patronem medialnym IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2014.

27.11.2013

eGospodarka.pl patronem medialnym IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2014.

eGospodarka.pl to praktyczny Serwis dla przedsiębiorców i osób prywatnych. Codziennie publikuje wiadomości z zakresu biznesu, gospodarki oraz Internetu. Udostępnia szereg narzędzi pomocnych [przy prowadzeniu firmy oraz pracy w domu.

Serwis jest bogatym poradnikiem z zakresu prawa, podatków, rachunkowości i finansów. Dostarcza wiedzę niezbędną w działalności firmy. Do dyspozycji przedsiębiorców są bezpłatne aktualne wzory dokumentów i formularzy, narzędzia porównawcze, kalkulatory i wyszukiwarki (w tym m.in. baza przetargów publicznych, ofert pracy w Polsce i za granicą oraz oferty nieruchomości prywatnych i komercyjnych).

 

22.11.2013

Miesięcznik "Kapitałowy" patronem medialnym IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2014.

Miesięcznik KAPITAŁOWY - specjalistyczne pismo, stanowiące obiektywne i odpowiedzialne źródło wiedzy o polskiej gospodarce. Rynek kapitałowy, TFI, New Connect, finanse, prawo kapitałowe, corporate governance - to główna tematyka pisma.

14.11.2013

Miesięcznik "Rachunkowość" patronem medialnym IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2014.

Miesięcznik Rachunkowość to czasopismo fachowe skierowane do księgowych i biegłych rewidentów. Zawiera bieżące, miarodajne wyjaśnienia poświęcone księgowości, podatkom oraz ubezpieczeniom.

08.11.2013

17 października 2013 roku w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Naukowa Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka.

 

 


Organizatorami konferencji byli: Zakład Rachunkowości i Zarządzania Finansami Wydziału Ekonomicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, Pracownia Analiz Gospodarczych Akademickiego Centrum Badań Euroregionalnych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, Oddział Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, Regionalny Oddział w Gorzowie Wielkopolskim Krajowej Izby Biegłych Rewidentów.

Celem konferencji była wymiana myśli oraz poglądów na temat aktualnych problemów dotyczących teorii oraz praktyki współczesnej rachunkowości, a także teorii nowoczesnych finansów.

Tematyka konferencji obejmowała:
- wykorzystanie informacji ze sprawozdawczości finansowej do podejmowania decyzji,
- wpływ polityki rachunkowości w zakresie wyceny aktywów i pasywów na jakość informacji o sytuacji majątkowo-finansowej,
- koncepcje rachunku kosztów i ich wykorzystanie w praktyce,
- kierunki proponowanych zmian w regulacjach prawnych rachunkowości,
- innowacyjność w sektorze finansowym,
- nowoczesne techniki świadczenia usług bankowych,
- rola i znaczenie banków spółdzielczych w sektorze bankowym,
- finanse przedsiębiorstw – teoria a aktualne wymagania praktyki,
- bezpieczeństwo transakcji finansowych,
- ryzyko na rynkach finansowych,
- finansowanie przedsiębiorstw w sytuacji kryzysowej,
- funkcjonowanie i rozwój rynków finansowych.
Uczestnikami konferencji byli pracownicy naukowo-dydaktyczni z ogólnopolskich ośrodków akademickich, praktycy z zakresu księgowości, biegli rewidenci oraz studenci kierunku Finanse i Rachunkowość, a także Zarządzania o specjalności Rachunkowość i Zarządzanie Finansami.

Patronat merytoryczny nad konferencją objęli: Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Poznaniu, Centrum Prawa Bankowego i Informacji, Krajowa Izba Gospodarcza. Natomiast patroni medialni konferencji to: TVP Gorzów Wielkopolski; czasopisma: Rachunkowość, Gazeta Bankowa, Nowoczesny Bank Spółdzielczy, Bank, Kurier Finansowy, Miesięcznik Kapitałowy; portale internetowe: portal egospodarka.pl, portal alebank.pl, portal portfel.pl, portal pit.pl, portal vat.pl oraz portal e-wydawnictwo.eu. Sponsorem konferencji był Bank Zachodni WBK oraz wydawnictwo Difin.

17.10.2013

Program konferencji Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2013